Polecamy

Co słychać?

Festiwal piosenki w Lipkach Wielkich

Aktualności » Festiwal piosenki w Lipkach Wielkich

2017-06-21 17:21

13 czerwca  w Lipkach Wielkich odbył się IV Festiwal Piosenki. Do zawodów przystąpiło trzynastu wykonawców – uczniów Zespołu Szkół w Lipkach Wielkich.

Festiwal wpisał się na stałe w kalendarium kulturalne miejscowości. Już po raz czwarty wydarzenie artystyczne integruje mieszkańców, a przy okazji pozwala wyłonić młode talenty wokalne, które będą promować szkołę i gminę w powiecie i województwie. Pomysłodawcą Festiwalu jest dyrektor szkoły Ferdynand Sańko

Młodym wokalistom kibicowali rodzice, znajomi oraz samorządowcy – wśród nich wójt gminy Santok Józef Ludniewski  oraz radny powiatu gorzowskiego Mariusz Śpiewanek.

Uczniowie prezentowali wysoki poziom wokalny. Wśród wykonywanych utworów przeważały współczesne piosenki z gatunku Pop, oraz Hip-Hop. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy. Szczególnym wyróżnieniem była nagroda Grand Prix Festiwalu ufundowana przez radnego powiatu gorzowskiego Mariusza Śpiewanka, który jako mieszkaniec Lipek Wielkich i nauczyciel miejscowej szkoły, wspiera charytatywnie uzdolnioną młodzież.

Nagrodę Grand Prix otrzymała w tym roku Anita Lehmann  - uczennica klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich. Gościnnie wystąpiła również Ewa Kwaśniewska, laureatka ubiegłorocznej edycji Festiwalu.

Oprócz występów wokalnych tancerze ze Skwierzyny z zespołu „Fantazja” zaprezentowali widowni tańce latynoamerykańskie, walc wiedeński i inne tańce. Wystąpił również zespół „Ferwor” reprezentujący Zespół Szkół w Lipkach Wielkich w tańcu nowoczesnym.

 

 
  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda