Polecamy

Co słychać?

Lubuskie Miodobranie za nami

Aktualności » Lubuskie Miodobranie za nami

2016-08-16 14:02

14 sierpnia w Lubiszynie odbyły się pierwsze gminne dożynki w powiecie gorzowskim. Miłośnicy "płynnego złota" mogli tego dnia skosztować regionalnych potraw z dodatkiem miodu oraz obejrzeć piękne wieńce dożynkowe.

Dożynki w Lubiszynie rozpoczęły się mszą w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie barwny korowód z wieńcami i pocztami sztandarowymi ruszył na plac dożynkowy. Gospodarz święta plonów wójt gminy Artur Terlecki podziękował rolnikom i pszczelarzom za całoroczną pracę i podtrzymywanie wartości kulturalnych i społecznych.

Na dożynkach nie zabrakło licznych stoisk sołeckich prezentujących bogactwo płodów rolnych oraz potraw regionalnych. Zwiedzający mogli podziwiać stoiska Brzeźna, Baczyny, Gajewa, Lubiszyna, Lubna, Mystek, Stawu, Ściechowa, Tarnowa i Wysokiej. Wielu właścicieli pasiek prezentowało wyroby miodne zachęcając do zakupu. Do tradycyjnych punktów festynu wpisał się pokaz kręcenia miodu, konkurs na potrawę i ciasto z wykorzystaniem miodu oraz konkurs wieńców dożynkowych wystawionych tego roku przez 11 sołectw gminy Lubiszyn.

Na festynie dożynkowym gościły powiatowe władze samorządowe w osobie starosty gorzowskiego Małgorzaty Domagały oraz wicestarosty Marcina Cyganiaka. Obecna była także m.in. wójt gminy Kłodawa Anna Mołodciak oraz prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. Marszałka lubuskiego reprezentował wiceprzewodniczący sejmiku wojewódzkiego Mirosław Marcinkiewicz. Był też poseł lubuski Tomasz Kucharski.

Starostami dożynek byli w tym roku Helena Pawelec oraz Stanisław Łuczak z Wysokiej.

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda