Polecamy

Co słychać?

Prężnie działający Przyjaciele gminy

Aktualności » Prężnie działający Przyjaciele gminy

2017-12-12 07:57

Dotąd o działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Santok ,,Pomocna Dłoń” można było przeczytać głównie na stronie internetowej Urzędu Gminy w Santoku, ale ich działalność powinna być przykładem także dla innych mieszkańców powiatu.

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Santok ,,Pomocna Dłoń” prężnie realizuje swoje działania i skupia przy tym wielu zainteresowanych mieszkańców historycznego Santoka i okolic. W obszar działalności Stowarzyszenia wpisuje się pomoc rodzinom i osobom w trudniej sytuacji życiowej, działalność na rzecz integracji zawodowej i społecznej, ochrona i promocja zdrowia oraz podejmowanie działań i inicjatyw na rzecz promocji Gminy Santok.

W ramach ogólnopolskiego programu ,,Działaj lokalnie” Pomocna Dłoń realizuje projekt ,,Nie daj się podejść”. Stowarzyszenie ma na swoim koncie liczne warsztaty, m.in. ,,Moje dziecko nie bierze” prowadzone przez pedagoga szkolnego, ,,Nie poddam się presji alkoholika” - gdzie złożoność problemu wyjaśniał terapeuta do spraw uzależnień. Natomiast warsztaty kulinarne ,,Moja rodzina tyje” zebrały szerokie grono rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej w Santoku oraz pokazały, w jaki sposób przyrządzić smaczne i zdrowe posiłki. Uczniowie santockiej podstawówki mieli również możliwość zadać pytania i dowiedzieć się od przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie, jakie zagrożenia niesie ze sobą cyberprzestrzeń.

Najnowszą inicjatywą przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Santoku jest ,,Piątek z prawnikiem”, który odbywał będzie się kwartalnie, za każdym razem w innej miejscowości gminy, tak aby każdy mieszkaniec miał okazję uczestniczyć w spotkaniach z prawnikami. W całą akcję nieodpłatnie zaangażowały się gorzowskie kancelarie AJ Lex oraz Kancelaria Adwokacka adw. Anny Synowiec. Pierwsze spotkanie odbyło się 8 grudnia w Lipkach Wielkich i dotyczyło ,,Praw i obowiązków właściciela nieruchomości przy przebudowie linii energetycznej”. Spotkanie zgromadziło wielu zainteresowanych, co jak podkreśla prezes Stowarzyszenia Alina Nowak daje przekonanie, że inicjatywa jest bardzo trafiona.

Obecny na spotkaniu mecenas Jerzy Synowiec – miłośnik Gorzowa powiedział, że cieszy się, że prawnicy biorący w nim udział są ,,Przyjaciółmi Przyjaciół” i mieli okazję zaangażować się w to przedsięwzięcie.

Sami uczestnicy realizowanych przez ,,Pomocną Dłoń”, a także santocki GOK wydarzeń podkreślają, że są pod dużym wrażeniem bogatej oferty edukacyjnej oraz kulturalnej w ich gminie.

Zachęcamy do brania przykładu z prężnie działającego Stowarzyszenia, które pokazuje mieszkańcom, że dobre chęci oraz zaangażowanie mogą w tak znaczący sposób przyczynić się do poprawy jakości życia. A mieszkańców Gminy Santok zapraszamy do śledzenia bogatej oferty Stowarzyszenia oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Santoku przedstawianej na facebookowych funpage’ach oraz stronie internetowej Urzędu Gminy w Santoku.

Tak trzymać!

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda